пʼятниця, 20 березня 2015 р.

 Театралізована вистава. Математична казка «Три сестри».

Режисер-постановник: Собко Ростислав
Виконавці:
Медіана - Михайлова А.
Висота - Головатюк А.
Бісектриса - Смищук К.
Точка - Гарматюк А.
Відрізок - Маслов Б.

Три Сестри

У країні Геометрії було багато різних міст – Трикутників, Чотирикутників, Кіл.
У місті Різносторонніх трикутників народилися три сестрички – Медіана, Бісектриса і Висота. Росли дівчатка дружно. Кожного ранку зустрічалися у вершині і потім вирушали на прогулянку. Кожна ходила своєю стежкою. Їхня мама Точка привчила кожну виконувати свої обов’язки й обіцяла дочкам, що коли вони навчаться їх виконувати без помилок, то всі разом вирушать у подорож до інших міст країни. Дівчаткам дуже кортіло побачити інші невідомі країни, познайомитися з мешканцями, і тому вони дуже швидко опановували мамину науку.
Найстараннішою була молодшенька – Медіана. Вона завжди носила із собою мірчу лінійку. Мама вчила її швиденько розшукувати протилежну сторону, дочка старанно вимірювала її, ділила здобуте число на 2 і показувала місце, де потрібно стати Точці.


Бісектриса була нерозлучна із транспортиром, за його допомогою вона вимірювала свій кут, ділила його величину навпіл, звала на допомогу маму Точку та батька Відрізка, щоб правильно провести лінію.
Висота ж любила працювати з татом. У неї завжди під рукою був кутник з прямим кутом, вона прикладала його до протилежної сторони й просила батька допомогти провести їй лінію.
Минав час, дівчатка дорослішали. І ось якось, зібравши всю родину у вершині, тато оголосив, що дівчатка вже добре знають свою роботу, кожна з них впевнено знаходить власну стежку, тож пора перевірити їх у подорожі до інших міст. Якраз у сусідньому місті Рівносторонніх Трикутників було велике свято, і їм надіслали запрошення. Такі свята проводилися не часто, і ті, хто перемагав у них, отримували несподівані винагороди.
Старші дівчата побігли чепуритися, перевдягатися, а молодша вирішила перед відходом ще раз пройти улюбленими стежками свого міста, і все мріяла про довгоочікувану подорож та розмірковувала, яка ж може бути винагорода.
І ось усі геометричні мешканці зібралися на головній площі Рівносторонніх Трикутників – у його центрі. Голова оголосив правила змагань – усі діти без допомоги батьків повинні показати, як вони вміють орієнтуватися на незнайомій місцевості. Їх відвезуть до однієї з вершин і запропонують прокласти свою стежину. Через годину журі конкурсу – Циркуль та Лінійка – перевірять правильність прокладених стежок і визначать переможця.
Дівчат відвезли у вершину А. Вони жваво взялися до звичної роботи. Але що це? Тільки медіана не забула своєї мірчої лінійки. Старші дівчатка так захопились зборами, що залишили свої інструменти в домашніх сукнях. Сестри розгубились: місто незнайоме і без своїх інструментів вони ніколи не знайдуть центральної площі, не побачать більше своїх батьків. І Медіана запропонувала йти всім разом тією стежкою, яку вона прокладатиме. Нехай винагороди не отримують, так хоч не загублять одна одну. На тому й порішили. Година минула дуже швидко. Медіана впевнено впоралась зі знайомою роботу – проклала стежину до середини протилежної сторони. А Бісектриса і Висота стояли, похнюплені, поруч.
І ось суворе журі перевіряє переможців: перемогли Медіана, Бісектриса і Висота з міста Різносторонніх Трикутників. Як таке могло статися? Висота і Бісектриса ж не проклали своєї стежки!
Домашнє завдання для учасників заходу: завершити казку та отримати бонусні бали до усних відповідей на уроках математики.

4. Запрошуємо правильні багатокутники.

Розповідь підготувала Кальмуцька В., учениця 9-А класу

Тетраедр – символізує вогонь.
Гексаедр (куб) – символізує єдність Землі.
Октаедр – символізує повітря
Додекаедр – символізує модель Всесвіту
Ікосаедр – символізує риб, воду, омар.
У трикутнику втілено ідею триєдності простору природи Всесвіту: неба, Землі, людини.

Немає коментарів:

Дописати коментар